Elektrické průtokové ohřívače vody - 4. část seriálu o ohřívačích vody

28. 2. 2023
Elektrický průtokový okřívač HAKL MK-1 (220V)

Co bych měl vědět o elektrickém průtokovém ohřívači vody před jeho zakoupením?

Základní rozdělení elektrických průtokových ohřívačů vody:

Elektrické průtokové ohřívače 220V tzn. jednofázové zapojení:


V případě elektrických průtokových ohřívačů je alfou a omegou celého rozdělení na možnost elektrické instalace. Každý elektrický ohřívač na vodu potřebuje nějaké jištění a příkon, kterým lze vodu ohřát. U většiny zásobníkových ohřívačů tuhle záležitost neřešíme, protože výkon těles bývá do 3,5kW a ten zvládne klasicky jedna zásuvka po jedné fázi (jeden drát po kterém je přiveden proud do ohřívače).
 
U elektrických průtokových ohřívačů existují ohřívače s malým výkonem právě max 3,5kW u kterých je možné tyto zapojit na 220V rozvod elektřiny. Takové elektrické průtokové ohřívače většinou využívají menší provozy, chataři a chalupáři. Zkrátka jsou požitelné všude tam kde je přivedena studená voda a standartní přívod elekřiny (Řekněme kde je standartní zásuvka). Tyto ohřívače se většinou kombinují s vodovodní baterií, která dokáže omezit průtok tímto ohřívačem na tlakovém rozvodu tak, že je pak tento ohřívač schopen ohřát určité množství vody na požadovanou teplotu. Některé malé průtokové ohřívače lze napojit i na klasické vodovodní baterie v rámci tlakového systému, nicméně ty mají omezení průtoku již integrováno v ohřívače a lze jej nastavit. V případě, že bychom to neudělali, tak by při puštění teplé vody velkým proudem nebyl schopen ohřívač teplou vodu ohřát na požadovanou teplotu.
Elektrický průtokový ohřívač HAKL 3K DL 9kW
Druhou skupinu tvoří:

Elektrické průtokové ohřívače 400V tzn. třífázové zapojení:


U 400V elektrických průtokových ohřívačů již nejsme omezeni výkonem průtokového ohřívače vody a v naší nabídce najdete ohřívače až do 24kW - takovým ohřívačem již jste schopni zásobovat standartně celý dům s dvěma koupelnami a dalšími odběrnými místy. Jediným omezením je v tomto případě nutnost přívodu kabelu z 3 fázemi na které může být požadovaný proud rozložen a dostatečné jištění v rozvodné skříni. Velikos jističe u výkonných elektrických průtokových ohřívačů je vždy uvedena v návodu k použití a v technickém popisu daných výrobků. Z těchto výše uvedených důvodů někdy tyto ohřívače nelze namontovat, protože zkrátka objekt nemá buď dostatečné jištění, nebo by přívod takového kabelu byl problematický v rámci stavebních úprav v daném místě.
 
Je pravdou, že cenově jsou elektrické průtokové ohřívače velmi dostupné, elektřinu si umíme vyrobit i bez zahraničních dodavatelů a tak pravděpodobnost dlouhodobého nedostatku nehrozí a je taktéž pravdou, že absence komína a relativně velký výkon dělají z těchto průtokových ohřívačů velkého konkurenta plynovým průtokovým ohřívačům a stávají se doplňkem i ke stávajícím plynovým kotlům s průtokovým ohřevem vody.
 
V naší nabídce naleznete poměrně úzký, přesto ucelený sortiment elektrických průtokových ohřívačů sloveské značky HAKL, která disponuje kvalitním českým servisem, když je třeba, vynikající technickou podporou a skladovou zásobou. Spolupracujeme již léta a a bezproblémovost a kvalita prodávaných produktů je naším prvořadým společným cílem.
 
V kostce o průtokových elektrických ohřívačích vše.
 

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U