Vážení zákazníci, v období od 3.7.2024 do 5.7.2024 bude provoz eshopu omezen. Příjem objednávek je automatizován a bude probíhat bez přerušení. Výdejní místo bude uzavřeno z důvodu probíhajících inventur a osobní odběry nebudou tyto dva dny možné. Expedice bude na dva dny přerušena a objednávky budou expedovány následující pracovní dny. Děkujeme za pochopení

Ohřívače vody

Ohřívače vody jsou nedílnou součástí mnoha domácností, avšak existují v nich poměrně velké a zásadní rozdíly a ne každý ohřívač na vodu je vhodný pro každého uživatele:

Ohřívače vody dělíme dle způsobu použití do několika kategorií dle způsobu použití:

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody - zde není jako zdroj energie využívána elektřina, ale plyn obecně známý pojem QUADRIGA nebo JOHN WOOD (již neexistující značky), avšak dodnes zažité pojmy jsou dnes nahrazeny ohřívači výrobců jako: QUANTUM,  ARISTON, (tyto hrají na českém trhu prim a pokud si koupíte některý z těchto výrobků, tak máte zajištěnou kvalitu jak samotného výrobku, tak následného servisu, případně za dlouhá léta bezproblémové výměny tzv. kus za kus. Nevýhodou těchto ohřívačů je vždy spalinová cesta tzv. komín, kdy je třeba dělat revize a ne vždy je možné tyto ohřívače použít. Velkou výhodou je rychlost ohřevu vody.
  • Elektrické ohřívače vody - ze samotného názvu vyplívá, že se jedná o ohřívače s ohřevem vody pomocí čistě elektreické energie. O výhodách moderních ohřívačů jsme se zmiňovali výše. Nejznámějšími a prověřenými výrobci elektrických ohřívačů jsou fy jako ARISTON, DZD DRAŽICE, STIEBEL ELTRON (DŘÍVE tatramat) - tyto můžeme doporučit a opět platí vysoká kvalita s dostupnými náhradními díly. Elektrické ohřívače jsou pak ještě děleny do několika podkategorií jako kombinované ohřívače (pokud chcete využít topný systém k ohřevu vody a elektřinu jako dotápění), průtokové elektrické ohřívače vody (ze samotného názvu vyplívá, že absentují zásobník, ale o to větší výkon je třeba k ohřevu vody na požadovanou teplotu pod stálým tlakem - tudíž větší náklady na spotřebu). Malolitrážní elektrické zásobníkové ohřívače vody (použitelné v kuchyních, malých provozech, chatách a všude tam, kde je odběrné místo daleko od jiného výkonějšího zdroje ohřevu vody). Samotnou kategorií jsou také malé průtokové ohřívače bez zásobníku s omezeným průtokem vody tzv. nízkotlaké ohřívače.
  • Nepřímotopné zásobníky - dělají se v různých provedeních ať už s jedním výměníkem, dvěma výměníky. Použitelnost těchto ohřívačů je pak různorodá. V dnešní době patří k hlavnímu použití těchto ohřívačů spojení v systému s tepelným čerpadlem, plynovým kotlem, elektrickým kotlem nebo vodním solárním systémem. Mnoho těchto stacionárních nepřímotoppných (NTR) zásobníků bývá využíváno také pro kombinaci s topným tělesem a uchovávání přebytků elektrické energie vyrobené z fotovoltaických systémů.
Výběr dle ceny
129 Kč
107.797 Kč
Výběr dle značky
Označit vše | Zrušit vše    
Na stránku
1 / 8
1 / 8

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U