Ohřívače vody

Ohřívače vody jsou nedílnou součástí mnoha domácností, avšak existují v nich poměrně velké a zásadní rozdíly:
 
  • Kvalita zpracování ohřívače vody:

- tento obecný parametr určuje, zda-li Vám ohřívač bude sloužit dlouhá léta. Sledujeme sílu plechu ze kterého je vyrobena nádrž ve které je ohřívána voda, materiál a sílu smaltu. Dále možnosti nastavení a rychlost ohřevu vody. Kvalitu elektroniky či manuálního termostatu a samozřejmě dostupnost náhradních dílů. Samozřejmě výkon a objem ohřívače (ne vždy větší objem vody znamená více teplé vody)
  • Technologie ohřevu vody:

- Nejmodernější ohřívače na vodu používají systém tepelného čerpadla a dostávají se tak do energetických tříd až A+, kde můžete ušetřit až 50% nákladů na ohřev vody každý den a to není málo. Ohřev teplé vody totiž obecně udělá spotřebu až 25% ročních účtů za elektřinu. Tady se pak hodí přísloví: nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Velmi kvalitním ohřívačem s hybridním ohřevem (rozuměj: se systémem tepelného čerpadla v kombinaci s klasickým ohřevem topným tělesem) je ARISTON LYDOS HYBRID. Jedná se absolutní špičku v kvalitě zpracování ohřívače a všech parametrů ohřevu vody. Cena je sice vyšší než u klasického ohřívače nicméně za 1 rok provozu v běžné domácnosti je tento rozdíl hravě smazán.
 

Ohřívače vody dělíme dle způsobu použití do několika kategorií dle způsobu použití:

  • Plynové ohřívače vody - zde není jako zdroj energie využívána elektřina, ale plyn obecně známý pojem QUADRIGA nebo JOHN WOOD (již neexistující značky), avšak dodnes zažité pojmy jsou dnes nahrazeny ohřívači výrobců jako: QUANTUM, RHEEM, ARISTON, ENBRA (tyto hrají na českém trhu prim a pokud si koupíte některý z těchto výrobků, tak máte zajištěnou kvalitu jak samotného výrobku, tak následného servisu, případně za dlouhá léta bezproblémové výměny tzv. kus za kus. Nevýhodou těchto ohřívačů je vždy spalinová cesta tzv. komín, kdy je třeba dělat revize a ne vždy je možné tyto ohřívače použít. Velkou výhodou je rychlost ohřevu vody.
  • Elektrické ohřívače vody - ze samotného názvu vyplívá, že se jedná o ohřívače s ohřevem vody pomocí čistě elektreické energie. O výhodách moderních ohřívačů jsme se zmiňovali výše. Nejznámějšími a prověřenými výrobci elektrických ohřívačů jsou fy jako ARISTON, DZD DRAŽICE, TATRAMAT - tyto můžeme doporučit a opět platí vysoká kvalita s dostupnými náhradními díly. Elektrické ohřívače jsou pak ještě děleny do několika podkategorií jako kombinované ohřívače (pokud chcete využít topný systém k ohřevu vody a elektřinu jako dotápění), průtokové elektrické ohřívače vody (ze samotného názvu vyplívá, že absentují zásobník, ale o to větší výkon je třeba k ohřevu vody na požadovanou teplotu pod stálým tlakem - tudíž větší náklady na spotřebu). Malolitrážní elektrické zásobníkové ohřívače vody (použitelné v kuchyních, malých provozech, chatách a všude tam, kde je odběrné místo daleko od jiného výkonějšího zdroje ohřevu vody). Samotnou kategorií jsou také malé průtokové ohřívače bez zásobníku s omezeným průtokem vody tzv. nízkotlaké ohřívače.
Výběr dle ceny
486 Kč
107.797 Kč
Výběr dle značky
Označit vše | Zrušit vše    
Na stránku

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?