Vážení zákazníci, v období od 3.7.2024 do 5.7.2024 bude provoz eshopu omezen. Příjem objednávek je automatizován a bude probíhat bez přerušení. Výdejní místo bude uzavřeno z důvodu probíhajících inventur a osobní odběry nebudou tyto dva dny možné. Expedice bude na dva dny přerušena a objednávky budou expedovány následující pracovní dny. Děkujeme za pochopení

Elektrické kotle

Elektrické kotle jsou zařízení používaná k vytápění budov a ohřevu vody pomocí elektrické energie. Jsou jednou z možností vytápění a ohřevu vody a mohou být atraktivní pro některé domácnosti a obchodní provozy z několika důvodů:

  • Bezemisní provoz: Elektrické kotle nevyžadují spalování paliva, což znamená, že neprodukují emise škodlivých látek do ovzduší. To může být ekologickým řešením a je vhodné pro oblasti s přísnými emisními normami.
  • Jednoduchá instalace: Elektrické kotle jsou relativně jednoduché na instalaci a nemusíte řešit problémy spojené s potřebou komína nebo ventilace, které jsou typické pro kotle na pevná paliva nebo plynové kotle.
  • Bezpečnost: Elektrické kotle jsou obvykle bezpečné na provoz a nevyžadují manipulaci s hořlavými látkami, což může snížit riziko požáru a úniku plynu.
  • Efektivita: Moderní elektrické kotle mohou být poměrně energeticky efektivní, a to díky technologickým inovacím.
  • Snadná regulace: Elektrické kotle lze snadno regulovat a nastavit na požadovanou teplotu, což umožňuje uživatelům účinně řídit vytápění nebo ohřev vody.
  • Bezúdržbové: Elektrické kotle obvykle nevyžadují složitou údržbu jako kotle na pevná paliva nebo plynové kotle, které vyžadují čištění popela, zásobování palivem, revize, či údržbu komína.

Je však třeba mít na paměti několik věcí:

  • Náklady na provoz: Elektrické kotle mohou být nákladnější na provoz ve srovnání s jinými způsoby vytápění, zejména pokud je cena elektrické energie vysoká.

  • Kapacita: Elektrické kotle mají omezenou kapacitu a mohou být nevhodné pro velké budovy nebo provozy s vysokou spotřebou tepla.
  • Závislost na elektřině: Pokud je elektrický kotel jediným způsobem vytápění, může být zranitelný v případě výpadku elektřiny.
  • Ekonomická efektivita: V některých regionech může být jiný způsob vytápění, jako je plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, či kotel na biomasu ekonomicky výhodnější.

Před rozhodnutím pro instalaci elektrického kotle je vhodné provést analýzu nákladů a přínosů a zvážit vaše specifické potřeby vytápění a ohřevu vody.

Výběr dle ceny
1.022 Kč
22.312 Kč
Výběr dle značky
Označit vše | Zrušit vše    
Na stránku

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U