Ponorné automatické vodárny

Ponorné automatické vodárny

Poměrně nový moderní způsob čerpání vody mohou zajišťovat ponorné automatické vodárny. Tyto kompaktní vodárny jsou v základu osazeny tlakovým spínačem tzv. presscontrol systémem, který při otevření odběrného místa automaticky rozpozná pokles tlaku v rozvodech a spustí čerpadlo. Ponorné automatické vodárny mají v základu integrovanou zpětnou klapku, proto již není třeba ji dodatečně instalovat tak jako u ponorných tlakových čerpadel.
Tyto čerpadla jsou poměrně výkonná zařízení, která dokáží čerpad vodu z hloubky až 15m a výtlačná výška bývá mezi 40 až 50 metry. Tudíž lze je využívat i jako hlavní zdroj užitkové vody ve většině případů. Množství dodané vody taktéž bývá u většiny uživatelů více než dostatečný. 
 
Výhodou těchto ponorných automatických vodáren je jednoduchost jejich montáže. Jsou to totiž zařízení tzv. plug and use (zapoj a užívej). Existuje několik variant takových domácích vodáren. Velmi často se používají jako ponorné tlakové vodárny pro čerpací jímky. Pro jímky je však důležité zvolit variantu s bočním plovoucím sacím košem, tak aby nečistoty, které se usazují na dně jímek nebyly vířeny oběhovým kolem čerpadla. Dalším důležitým faktorem u ponorných automatických vodáren je instalace malé tlakové nádoby do velikosti cca 24l. V případě menších odběrů, např. napouštění záchodu, umytí rukou atp. kde vzniká potřeba spuštění čerpadla je třeba pomocí tlakové nádoby zajistit méně časté spouštění. Ponorná automatická vodárna by totiž při absenci tlakové nádoby v každém takovém případě sepnula a to není pro žádné čerpadlo přínosem. Větší tlakové nádrže než 24 litrů však pro ponorné automatické vodárny určitě nedoporučujeme. Tlakový spínač by pak nebyl schopen rozpoznat včas pokles tlaku a ponorná automatická vodárna by nefungovala správně.
Výběr dle ceny
714 Kč
13.189 Kč
Výběr dle značky
Označit vše | Zrušit vše    
Na stránku

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U