Akumulační nádoby pro topné systémy

Akumulační nádrže mohou být také součástí topných systémů, kde slouží k uchování a distribuci teplé vody nebo jiného teplého médií pro vytápění budov. Tyto nádrže jsou obvykle součástí systému s cirkulačním topením, který umožňuje uchování tepla a jeho postupné uvolňování do vytápěných prostor.

Zde jsou některé způsoby, jak akumulační nádrže fungují v topných systémech:

  1. Akumulace tepelné energie: Akumulační nádrže jsou naplněny teplou vodou nebo jiným tepelným médiem, když je topný systém v provozu a dostupný tepelný zdroj (např. kotel nebo solární panely) generuje teplo. Toto teplo je uloženo v nádrži a postupně se uvolňuje, když je potřeba vytápět budovu. To umožňuje vyrovnání zatížení topného systému a zlepšuje účinnost.

  2. Zásobování teplé vody: Akumulační nádrže mohou také sloužit k uchování teplé vody pro potřeby domácnosti, jako je ohřev vody pro sprchování nebo použití v kuchyni. Tím se zajišťuje dostupnost teplé vody i v době, kdy tepelný zdroj nemusí být aktivní.

  3. Tepelné baterie: Někdy se akumulační nádrže nazývají tepelnými bateriemi. Tyto nádrže mohou být vybaveny izolačními materiály, které pomáhají udržovat teplotu uvnitř nádrže co nejdéle, což snižuje tepelné ztráty.

Akumulační nádrže jsou důležitým prvkem v systémech s obnovitelnými zdroji energie, jako jsou solární tepelné systémy nebo kotle na biomasu a tepelné čerpadla, protože umožňují efektivní využití tepelné energie, která může být generována nerovnoměrně během dne. Tím se zvyšuje účinnost topného systému a snižuje energetická spotřeba.

Výběr dle ceny
3.263 Kč
50.659 Kč
Výběr dle značky
Označit vše | Zrušit vše    
Na stránku
1 / 3
1 / 3

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U