Záložní zdroj ke kotli

12. 1. 2023

Záložní zdroj - náhradní zdroj pro kotle, topení, oběhová čerpadla nebo krbové vložky.

 
Jak již v nadpisu stojí - záložní zdroje jsou univerzálně použitelné tam, kde je třeba zálohovat provoz oběhového čerpadla. Pokud máte problémy s výpadky proudu a nechcete přetopit Váš sytém, pak je záložní zdroj tou pravou volbou právě pro Vás.
 
Záložní zdroj můžeme používat buď pro dotopení zdroje tepla, nebo na topení i při výpadku proudu. Záleží pouze na velikosti baterie, kterou k záložnímu zdroji připojíme. Záložní zdroj, náhradní zdroj nebo chcete-li měnič napětí je krabička, která udělá Váš topný systém bezpečný.
 
Záložní zdroje ELSTON a REGULUS můžete nakoupit za zvýhodněné akční ceny u nás v eshopu.

Záložní zdroje pro kotle a oběhová čerpadla


Vhodné pro zálohování krbů, kamen a kotlů, oběhových čerpadel a solárních systémů. Vybavené sadou pro prodloužení doby zálohování. Vybavené autodiagnostikou.

Výhody námi nabízených záložních zdrojů:

Značné prodloužení doby zálohování pomocí propojovací sady a externí baterie uživatele

Vtip je v tom, že zdroj řady DUO obsahuje menší baterii, např. pro dohoření paliva a ochranu kotle před přehřátím. Je to smysluplné a zbavíme se přepisů, shodou okolností. Tím je zachován „bezpečný design“ zdroje a zákazník neplatí vysokou cenu za velkou kapacitu baterií.

Při dloudobých výpadcích však vzniká potřeba v kotli topit, ne ho jen chránit. Proto je součástí dodávky zdrojů propojovací sada. Ta slouží k propojení záložního zdroje s externí baterií, kterou však zákazník nekupuje se zdrojem ale dodá si jí až v případě nutnosti. Nabízí se tak možnost napájení všech typů kotlů, vč. automatických při dlouhých výpadcích el. sítě. Levně.

Autodiagnostika – prevence poruch a jistota bezpečného provozu kotle

Každý zdroj ASTIP průběžně kontroluje své funkce. Pokud autodiagnostika zdroje zjistí poruchu, potom se spustí alarm a výstup zdroje samočinně odpadne na elektrickou síť. Při poruše zdroje tak nehrozí akutní nebezpečí a alarm na tento stav upozorní i v létě. Důležité je zdroj nikdy nevypínat.V případě své poruchy nebrání zdroje ELSTON napájení čerpadel, kotlů proudem z el. sítě!!!!

Sinusový tvar výstupního napětí – bezpečné napájení všech elektrických zařízení

Zdroje zaručují bezpečný provoz libovolného elektrického zařízení. Zejména čerpadla s el. regulací, elektroniky kotlů,… mohou být náchylné na tvar napětí. Tvar napětí je shodný s tvarem napětí v elektrické síti.

Automatický provoz záložních zdrojů

Po aktivaci zdroje probíhají všechny činnosti automaticky.

Záložní zdroje ELSTON mají Studený start

Zdroje lze zapnout i ve chvíli, kdy není el. síť ve funkci. Např. zdroj někdo omylem vypne, pak dojde k výpadku proudu a Vy potřebujete, aby se zdroj spustil.

Snadná montáž a zapojení ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Díky montážní sadě lze zdroje jednoduše uchytit na zeď. Elektricky jednoduché propojení zajišťuje zásuvka, fl exošňůra a zámkový konektor s propojovací sadou pro připojení externí baterie.

CHCETE ZÁLOHOVAT KOTEL 24 HODIN? – ŽÁDNÝ PROBLÉM TO JSOU ZÁLOŽNÍ ZDROJE ŘADY EELSTON DUO

Důležité je, že se výrazě snížily příkony kotlů, vč. kotlů automatických. Průměrná spotřeba českých kotlů se pohybuje mezi 50–90 W.

Všechny typy zdrojů označené „DUO“, např. 240S3 DUO, jsou vybavené propojovací sadou, pomocí které lze připojit k vnitřní baterii zdroje baterii externí. Bezpečné dohoření např. 4 h, zajistí vnitřní akumulátor. V zimě však mohou Výpadky proudu trvat 24 hodin i více a jak zajistít teplo a světlo v domě? Právě pomocí propojovací sady a externí baterie,kterou dodá uživatel z auta, motorky, traktoru, od souseda,…

Zdroje jsou najednou vhodné i pro napájení automatických kotlů, zejména v objektu, který nemá instalovaný jiný neelektrický zdroj tepla. Dobu zálohy můžme prodloužit bezproblémů na 24 HODIN I VÍCE.

Zásadní výhodou je nízká počáteční investice při nákupu zál. zdroje. Konektor s protikusem a objímkami pro připojení k akumulátoru jsou součástí dodávky a jsou již započítané do ceny zdroje.

Záložní zdroje jsou najednou vhodné ke všem typům kotlů vč. kotlů automatických, protože nevyjdou draze a zajistí teplo v domě, který nemá při dlouhodobém výpadku sítě jiný neelektrický zdroj vytápění.

Díky dlouhé době zálohování a automatickému provozu, údržbě a prevenci poruch jsou zdroje ELSTON výhodnější variantou než motorové centrály

Zdroje ELSTON EKO pro nízkopříkonová oběhová čerpadla

Jsou schopny napájet všechny druhy elektronických oběhových čerpadel do příkonu 30 W (díky sinusovému tvaru napětí), např. GRUDNDFOS ALPHA II, WILO PICO. Jsou dodávány dvě varianty pro 4–6 hodin a pro 12–20 hodin (při průměrném příkonu 15–20 W)

Vnitřní baterie je v ceně zdroje. Součástí dodávky je je termostat s nastavitelnou teplotou 30–90 °C pomocí potenciometru. Zdroje mají všechny citované vlastnosti s výjimkou připojení k ext. akumultátoru.

Zdroje ELSTON ext bat pouze pro připojení k ext. akumulátoru

Výhodou je cena, nevýhodou možnost ukopnutí ± vodičů od baterie ke zdroji v průběhu let. Zdroje jsou vyráběny ve všech výkonových řadách: 120, 240, 350 a 500 W. Součástí dodávky zdroje o výkonu 120 W je termostat s nastavitelnou teplotou 30–90 °C pomocí potenciometru. Zdroje o vyšším výkonu termostat nemají. Zdroje s vestavěnou baterií mají všechny citované vlastnosti jako zdroje pro připojení k ext. akumulátoru.

DALŠÍ VÝHODY ZDROJŮ ŘADY ELSTON

  • Výkonovou rezervu zdrojů lze využít pro napájení osvětlení.
  • Propojovací sada umožňuje připojení všech typů akumulátorů.
  • Akumulátor může mít libovolně velkou kapacitu.
  • Externí akumulátor lze připojit i ve chvíli, kdy je zdroj mimo funkci z důvodu vybití vnitřních akumulátorů.
  • Zdroje jsou chráněny proti zkratu i proti neúměrnému trvalému přetěžování.

TŘI ZÁSADY BEZPEČNÉHO NAPÁJENÍ

Porucha zdroje nesmí zabránit napájení zařízení z elektrické sítě

Důležité je že v případě poruchy nebo nechtěného vypnutí zdroje přejde napájení kotle, čerpadla automaticky na elektrickou síť. Samotné chybové hlášení zdroje, který je v poruše nestačí.

Zdroj musí mít sinusový tvar výstupního napětí

Jen tak lze bezpečně napájet libovolné elektrické zařízení. Na trh přichází celá řada úsporných čerpadel s elektronickou regulací. Některá vyžadují sinusový tvar. Všechny řídící a regulační systémy musí být napájeny sinusovým napětím.

Zdroj by měl být vybaven autodiagnostikou

Informace v průběhu roku, i mimo topnou sezónu je pro uživatele důležitá. To, že se o poruše dozví s předstihem je informace mrzutá, ale zároveň je tato prevence nejdůležitější vlastností zdroje.

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U