QUANTUM - plynové ohřívače vody

QUANTUM

QUANTUM
Ohřevu vody pro domácnost nebo pro využití v komerčních zařízeních, případně v průmyslu lze dosáhnout různými způsoby. Společnost QUANTUM dodává plynové zásobníkové a průtokové ohřívače vody.   

Plynové zásobníkové ohřívače vody  

Zásobníkové ohřívače vody jsou vhodné tam, kde převládá pravidelný odběr spojený s vyšší spotřebou teplé vody. Ohřívače zajišťují rychlou dodávku teplé vody v požadovaném objemu. Lze je rozdělit podle více kritérií, přičemž každý z nich je vhodný pro konkrétní specifické využití. Všechny typy plynových zásobníkových ohřívačů vody QUANTUM disponují vždy několika velikostmi. Podle požadavků uživatele tak lze vybrat odpovídající velikost a výkon tak, aby náklady na přípravu teplé vody byly optimální.   
 

Základní typy plynových zásobníkových ohřívačů vody QUANTUM

Podle cesty spalin:

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody s přirozeným odtahem spalin 
  • Plynové zásobníkové ohřívače vody bez odtahu spalin
  • Plynové zásobníkové ohřívače vody s nuceným odtahem spalin

Podle způsobu instalace

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody stacionární
  • Plynové zásobníkové ohřívače vody závěsné

PLYNOVÉ ZÁSOBNÍKOVÉ OHŘÍVAČE VODY S PŘIROZENÝM ODTAHEM SPALIN  

Ohřívače se instalují do místností, kde je možné napojení na komín. Skrz něj odcházejí spaliny. Spalovací vzduch se čerpá z místnosti, v níž je bojler umístěn. 
 
Samostatnou kategorii představují ohřívače vybavené horizontální koaxiální sadou zajišťující přívod spalovacího vzduchu a současně i odtah spalin přes fasádu.Více informací...

PLYNOVÉ ZÁSOBNÍKOVÉ OHŘÍVAČE VODY BEZ ODTAHU SPALIN

Ohřívače bez potřeby odtahu spalin mají redukovaný výkon a je nutné umístit do dostatečně velkých prostor. Instalují se v technických prostorách tam, kde není možnost napojení na komín nebo jeho stavba není technicky možná či je příliš nákladná. Spaliny zůstávají přímo v prostoru instalace, proto je nezbytné zajistit přísun čerstvého vzduchu. Tyto ohřívače nelze umístit v obytných místnostech. Více informací...

PLYNOVÉ ZÁSOBNÍKOVÉ OHŘÍVAČE VODY S NUCENÝM ODTAHEM SPALIN

Ohřívače s otevřenou, nebo uzavřenou spalovací komorou, se instalují tam, kde není možné jejich napojení na komín. Ohřívače s otevřenou spalovací komorou nasávají vzduch z místnosti, spaliny jsou účinkem ventilátoru nuceně odváděny odtahem do exteriéru.  U ohřívačů s uzavřenou spalovací komorou je nasávání spalovacího vzduchu i odtah spalin zajištěno nuceně účinkem ventilátoru.

PLYNOVÉ ZÁSOBNÍKOVÉ OHŘÍVAČE VODY STACIONÁRNÍ

Stacionární ohřívače jsou vybaveny zásobníkem vody s objemem od 80 l a jsou vhodné pro ohřev vody ve větších domácnostech, nebo různých zařízeních, jako jsou restaurace, penziony, hotely, kadeřnictví a podobně.

PLYNOVÉ ZÁSOBNÍKOVÉ OHŘÍVAČE VODY ZÁVĚSNÉ

Závěsné ohřívače jsou vybaveny zásobníkem s objemem maximálně 120 l a jsou využivány v domácnostech všude tak, kde je nástěnná instalace spojená s úsporou místa výhodná. Více informací...

Plynové průtokové ohřívače vody

Plynové průtokové ohřívače vody jsou vhodné tam, kde převládá nepravidelný odběr, spojený s menší spotřebou teplé vody. V takových případech je ohřev vody s využitím průtokového ohřívače hospodárným řešením. Uživatel platí pouze za množství ohřáté vody, kterou okamžitě spotřebuje.   Teplota vody je individuálně nastavitelná. 
 

PROČ SI KOUPIT NAŠE PRODUKTY?

Jistota, nezávislost, spolehlivost – to jsou hlavní atributy na vytápění nezávislé přípravě teplé užitkové vody. Teplou vodu potřebujete po celý rok – to je solidní důvod proč zvolit nezávislý zdroj. Ohřívač vody s věčným plamínkem funguje bez omezení i při výpadku elektrické energie! Při volbě zdroje teplé vody volte Váš vlastní komfort, ten Vám nejlépe zajistí nezávislý zásobníkový ohřívač.  
  • Jistota - máme pouze ověřené dodavatele
  • Nezávislý zdroj teplé vody po celý rok
  • Spolehlivý zdroj

ZPŮSOBY OHŘEVU

Ohřívače jsou standardně seřízeny na zemní plyn. Ohřívače s odtahem spalin můžeme dodat i ve verzi na propan. Tento požadavek je nutno uvést v objednávce. Ohřívače vody bez odtahu spalin lze provozovat pouze na zemní plyn. 
K ohřívačům s integrovaným výměníkem lze připojit další externí zdroj tepla (solární systém, kotel na biomasu atd.), který může ušetřit až 55% nákladů na plyn pro ohřev vody. 

Výhody pro vás
Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL - u vybraných produktů
Skladové zásoby
všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,-Kč
U 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
potřebujete poradit?