Termostatické hlavice na radiátory

Termostatické hlavice polo umožňují úsporu tepelné energie až o 20 %, přičemž zajišťují uživatelům plný komfort. Nastavením vyšší teploty na hlavici o 1 stupeň víc, než je potřebné, se zvyšuje spotřeba tepelné energie až o 6 %. Díky hlavicím polo můžeme dosáhnout v každé místnosti požadované teploty dle vlastní potřeby.

Způsob fungování termostatických hlavic je velmi jednoduchý. V každé hlavici polo je velmi citlivé kapalinové čidlo reagující i na ty nejmenší změny teploty. Po otočení hlavice (nastavení jiné požadované teploty) se změní objem kapaliny v srdci hlavice. Změna objemu kapaliny má za následek pohyb válečku, který ovládá pohyb jehly ventilu. To způsobuje, že množství kapaliny vtékající do tělesa radiátoru se zvětšuje nebo zmenšuje a tím se udržuje teplota v místnosti na požadované úrovni.

Jestliže se teplota v místnosti zvýší díky jiným zdrojům tepla jako např. slunce, elektrické zařízení nebo větším počtem osob zdržujících se v místnosti, termostatický ventil včas uzavře přívod tepla. Naopak v případě, že teplota v místnosti klesne po požadovanou hodnotu, např. otevřením okna nebo dveří, ventil se samočinně otevře.

Hlavice není vhodné zastavět nábytkem, záclonami ani jinými předměty, neboť vzduch okolo hlavic musí mít možnost volně proudit.
Výběr dle ceny
322 Kč
646 Kč
Výběr dle značky
Označit vše | Zrušit vše    
Na stránku

Výhody pro vás

Doprava ZDARMA
Přepravní službou PPL u vybraných produktů
Skladové zásoby
Všechny skladové položky jsou opravdu SKLADEM
Doprava od 89,- Kč
u 90% produktů
Osobní odběr
Kamenný obchod
+420 603 961 141
Potřebujete poradit?
Odhořívací kotel OPOP H416 EKO-U